Učenci 4. in 5 razreda smo imeli dne 18.4. naravoslovni dan v okviru projekta Užitni čutni parki, ki ga sofinancira Evropski kmetijski sklad za razvoj podeželja. Izvedeli smo marsikaj zanimivega o mlečnih izdelkih. Najprej smo si z učiteljico Tamaro ogledali PowerPoint o mlečnih izdelkih in živalih, ki nam dajejo mleko. Po ogledu smo po navodilih pripravili pripomočke. Dali smo se v pare in začeli delati maslo. Ko smo vsi končali, smo vanj vmešali ene izmed treh začimb. Zatem smo poskusili naš izdelek. Po okušanju smo začeli s pripravo sira. Po malici smo dokončali sir in začeli z izdelavo skute. Ko se je skuta cedila, smo okušali štiri različne sire. Skuto smo dali na krožnik. Nazadnje nam je učiteljica Tamara povedala ceno mlečnih izdelkov. Zatem smo še na kratko napisali recepte sira, skute in masla. Po končanem delu so si nekateri domov vzeli skuto, sir ali maslo. Dan se je lepo zaključil.

Ajda in Nika

 

Več fotografij na – https://photos.app.goo.gl/9gFiBcHagDEeodOg1

 

(Visited 47 times, 1 visits today)
Dostopnost