V sredo, 16. 10. 2019, smo se učenci izbirnih predmetov likovno snovanje in italijanščina v zgodnjih jutranjih urah odpravili proti Benetkam na strokovno ekskurzijo. Pot je minila hitro. Polni pričakovanj smo si najprej ogledali bližnji otok Burano, ki nas je očaral s prelepimi barvnimi hišicami.

Zatem smo si na bližnjem otoku Murano ogledali steklarsko delavnico. V tamkajšnji trgovini smo si lahko kupili originalne izdelke iz muranskega stekla.

Kljub odličnemu začetku smo vsi vseeno komaj čakali priti do veličastnih Benetk. Tam smo se najprej sprehodili do tako imenovanega mosta vzdihljajev. Zatem smo odšli na Trg svetega Marka, kjer smo si ogledali vse znamenitosti tega prelepega kraja. Druga za drugo so si sledile lepote malega, bogatega mesta. V zgodnjih večernih urah smo z našo ladjico odpluli nazaj proti avtobusu. Vsi utrujeni, vendar polni lepih spominov, smo prišli domov. Ostali so nam spomini, ki bodo zapisani za vse čase.

 

Astrid Mavrič, 9. razred

no images were found

(Visited 122 times, 1 visits today)
Dostopnost