Med 4. in 6. februarjem je Oddelek za geografijo Filozofske fakultete v Ljubljani organiziral štiridneven dogodek projekta NEWBIE katerega se je udeležilo preko 100 udeležencev iz 21 ih držav: mladi kmetje, novinci v kmetijstvu, raziskovalci, kmetijski svetovalci, deležniki z lokalne, regionalne in državne ravni, predstavniki evropske komisije. Večdnevne aktivnosti so bile namenjene spoznavanju različnih načinov spodbujanja inovativnosti in konkurenčnosti evropskega kmetijstva in podeželja. 5. februar je bil namenjen ogledu dobrih praks in tega dne je našo šolo obiskalo 14 predstavnikov iz šestih različnih Evropskih držav (Bolgarije, Francije, Belgije, Luksemburga, Španije in Slovenije). Na šoli so si ogledali evropski primer dobre prakse Kmetijskih krožkov. Po pozdravu ravnatelja, je pod mentorstvom Damjane Kinkela pevski zbor zapel kitico ljudskih pesmi, nato so obiskovalci zaužili joto s klobaso ter sladke skutine štruklje, ki sta jih pripravili Lea Kovačič in Žana Tomažič. Nato je Tamara Urbančič predstavila kmetijski krožek in dejavnosti, Maša Jagodnik je prikazala predenje na kolovrat. Obiskovalci so bili zadovoljni, o dogodku piše tudi v https://issuu.com/ff_geografija/docs/geo_sirina_12_20februar_fin2

no images were found

 

Tamara Urbančič

(Visited 56 times, 1 visits today)
Dostopnost