14.5. in 15.5. sva se s prijateljem Juretom Maglica udeležila kolesarskega tekmovanja. Nekaj dni poprej sva po spletu oddala in plačala prijavnici za tekmovanje, na katerega je bilo prijavljenih kar 233 tekmovalcev. Izbrala sva si kategorijo Enduro 4fun. Celotna prireditev se je dogajala v Ilirski Bistrici v parku Nade Žagar. Tam sva v soboto dopoldne prevzela štartni številki in se s kolesi odpravila na trening oziroma preizkušnjo proge. Tekmovali smo na treh hitrostnih preizkušnjah. Prva se je začela pod Kozlekom, druga na Ahcu in tretja na Črnih njivah, ki nas je pripeljala nazaj v Ilirsko Bistrico. Po končanem treningu sva se udeležila otvoritve novega pumptrecka, kjer nas je med drugim nagovoril tudi župan Emil Rojc.

V nedeljo zjutraj sva se dobila na kraju prireditve. Tam sva prevzela čipe za merjenje časa in se nato odpravila proti začetku prve proge. Ob progah so bili redarji, ki so merili čas in preverjali prisotnost. Ko sva končala prvo hitrostno preizkušnjo, sva se odpravila na drugo in tretjo hitrostno preizkušnjo. Na srečo ni bilo nobenih padcev, četudi je bila proga razgibana, težavna in nepredvidljiva. Odpravili smo se nazaj na mesto prireditve, kjer smo oddali čipe in dobili podatke o časih in o mestu, ki smo ga dosegli. Od 21 tekmovalcev v najini kategoriji sem jaz dosegel 7. in Jure 14. mesto. Glede na to, da je bilo to moje prvo tekmovanje, sem z rezultatom zelo zadovoljen.

Rok Padovan, 9. razred

(Visited 79 times, 1 visits today)
Dostopnost