V sredo, 12. oktobra 2022, smo imeli učenci od 6. do 9 razreda kulturni dan. Zjutraj smo normalno prišli v šolo in se z avtobusom odpravili v Ljubljano. Ko smo prispeli v Ljubljano, smo v Cankarjevem domu pojedli malico. Nato smo si še podrobneje ogledali Cankarjev dom, predstavitev je bila zanimiva. Komaj smo čakali, kdaj bomo lahko vstopili v največjo, Gallusovo dvorano, kjer si bomo ogledali koncert Tolkala v orkestru. Ko smo vstopili v dvorano, smo zagledali največje orgle v Sloveniji, ki so bile kar malo strašljive. Sedeli smo na prvem balkonu in imeli res dober pogled na orkester in soliste. Predstava nam je bila všeč. Zelo nam je bil všeč program, še zlasti skladbe 20th CENTURY FOX FANFARE, COFFE TO GO in TYPEWRITER. Vsi inštrumentalisti so odlično igrali, koncert je bil tudi malo smešen. Posebej nam je bil všeč zabavni voditelj, ki se je na oder pripeljal s kolesom in njegov pomočnik, ki je za inštrument uporabil kar pisalni stroj. Ta dan je bil zelo lep.

                                                                                                                                                                            

ŠESTOŠOLCI

(Visited 75 times, 1 visits today)
Dostopnost