V soboto, 4. marca 2023, je potekalo Državno tekmovanje 12. Slovenska glasbena olimpijada. Tekmovanja se je pod mentorstvom učiteljice glasbene umetnosti Damjane Kinkela udeležil naš učenec Ivan Novaković iz 7. razreda in osvojil bronasto priznanje. Poleg pisnega dela tekmovanja je Ivan izkazal odlično znanje na področju petja, a-vista izvajanja  in ustvarjalnosti. Za godalni trio je napisal skladbo z naslovom Sredi oceana. Godalnim trio, ki deluje v Glasbeni šoli Ilirska Bistrica pod mentorstvom učitelja Srečka Meha in ga sestavljajo Ivan na violončelu ter violinista Ian Avsec in Vidal Dabholkar, je skladbo tudi javno predstavil v dvorani Julija Bettete v palači Kazina v Ljubljani.

Ivanu iskreno čestitamo!

https://photos.app.goo.gl/vBPSkbrTuWfJRcbM7

(Visited 61 times, 2 visits today)
Dostopnost