IZBIRNI PREDMETI

V dokumentu si lahko prebereš več o ponujenih  obveznih izbirnih predmetih za šolsko leto 2019/2020.

Učenci od 7. do 9. razreda morajo izbrati 2 uri obveznih izbirnih predmetov, lahko tudi 3 ure s soglasjem staršev. Večino obveznih izbirnih predmetov poslušajo eno uro tedensko. Obvezni izbirni predmeti so enoletni ali triletni. V obsegu 2 ur ali manj lahko uveljavljajo tudi glasbeno šolo z javno veljavnim programom. Obiskujejo lahko izbirni predmet, ki ga še nisi obiskovali (če je izbirni predmet samo enoletni).

Drugi tuji jezik: italijanščina si lahko izberejo tudi kot neobvezni izbirni predmet, ki ga obiskujejo 2 uri tedensko in je ocenjen. Če izberejo neobvezni izbirni predmet italijanščina, morajo izbrati še 2 uri obveznih izbirnih premetov.