V mesecu novembru sta na osnovni šoli Rudolfa Ukoviča Podgrad potekali delavnici za nadarjene učence. Prva, delavnica Rebusi je potekala v sredo, 6. 11. 2019. Po uvodnem pozdravu in informacijah o načrtovanih dejavnosti v tekočem šolskem letu so učenci začeli z reševanjem rebusov. Pozneje so izdelovali tudi lastne rebuse, ki so po dogovoru nastajali s prazničnimi gesli, saj so učenci začeli s pripravljanjem presenečenja, ki ga bodo decembra ponudili ostalim učencem šole. Drug drugega so spodbujali pri oblikovanju nalog, sodelovali pri uporabi računalniškega programa in iskanju idej za končni izdelek. Za prijeten zaključek prve delavnice smo poskrbeli z igro z imeni na listkih. Učenci so ugotavljali, koga predstavljajo oziroma katero ime je napisano na listku, ki ga imajo na čelu. Smeha ni manjkalo.

Ker je bilo za množico idej premalo časa na prvi delavnici, so učenci z izdelovanjem nadaljevali na drugem delu delavnice. Potekala je v ponedeljek, 11. 11. 2019. Učenci so dodali še zadnje podrobnosti, pobarvali in dopolnili so svoje izdelke. Ob koncu delavnice so svoje možgančke razgibali še z reševanjem spletne naloge Brodolom, kjer so skušali poiskati način, kako se kot brodolomec rešiti s samotnega otroka.

Kaj več o presenečenju zaenkrat še ne smemo izdati. Naj skrivnost počaka praznični decembrski čas.

 

koordinatorica za delo z nadarjenimi učenci,

Dolores Štembergar

no images were found

(Visited 42 times, 1 visits today)
Dostopnost