V torek,15.9., smo se učenci višje stopnje odpravili na izlet v Volčji Potok. Po dveh urah vožnje smo prispeli na cilj. Tam nas je pričakala vodička , ki nam je izročila delovne liste in začela razkazovati arboretum. Najprej smo se ustavili pri vrtnicah, nato pa pri tisi, ki ima zelo zanimiv način prenašanja semen preko ptičev. Naslednji postanek je bil pri drevesu, katero ima prezračevalne korenine. Vodička nam je pokazala tudi nekaj živih fosilov, ki so bili na Zemlji že pred več kot 100 milijoni let. Potem smo vzeli kratek premor in se odpravili do francoskega parka. Pot smo nadaljevali do prostora, kjer so bili vse okoli nas metulji. Ogledali smo si še orhideje, ki lahko rastejo brez zemlje in kaktuse, ki lahko brez vode preživijo 7 let. Za konec smo si ogledali še nekaj zanimivih iluzij in polni znanja odšli domov. J

Nik Barba, 9. razred

(Visited 152 times, 1 visits today)
Dostopnost