V petek, 11. 6. 2021, smo učenci 7. razreda z učiteljico kmetijskega krožka Tamaro Urbančič obiskali kmetijo Slavec v Knežaku.

Ob prihodu nas je pričakal gospodar Gregor Slavec in nam razložil potek dneva. Dan smo pričeli s pripravo krme za kokoši. Zatem smo pozajtrkovali tradicionalni slovenski zajtrk tudi mi. Sledila je ročna košnja trave s koso. Pokošena trava je razveselila krave in koze. Po ogledu živine nas je gospodar popeljal do čebelnjaka, kjer nam je jasno razložil vse o čebelah in njihovih navadah. Ob koncu je sledil še najslajši del ekskurzije, in sicer priprava ter pokušina čisto domačega sladoleda. Bil je božanski.

Obisk na kmetiji je bil za vse nas zelo zanimiv in poučen.

Ajda Mavrič, 7. razred

https://photos.app.goo.gl/tVJP4637cRLcgUYm6

(Visited 223 times, 1 visits today)
Dostopnost