Projekt »Na kmetiji do delovnih navad in znanja«

V torek, 2.11.2021, smo šestošolci odšli na kmetijo Volk v Suhorje. Tam so nas pričakali kmet Tomaž in družinska psička Lučka, revirni gozdar Dane in celo novinarka iz RTV Slovenija. Skupaj z nami sta odšli učiteljici Maja Štembergar Prosen in učiteljica Tamara Urbančič. Razdelili smo se v dve skupini. Punce smo odšle s kmetom v hlev, fantje pa z gozdarjem v gozd. Kmet Tomaž nam je najprej predstavil življenje konjev, nato smo počistile bokse in poskrbele, da sta žrebička prišla do svojih mam.  Nekatere konje smo odpeljale na pašo. Fantom je gozdar predstavil vrste dreves v bližnjem gozdu ter poudaril pomembnost gozdov. Skupini sta se nato zamenjali. Ko smo delo opravili in usvojili nova znanja, smo vsi skupaj odšli k bližnjemu potoku in se tam igrali s kamni.

Imeli smo se zelo lepo. Naš obisk kmetije si lahko gledate v nedeljo, 22.11., na RTV Slovenija v Kmetijski oddaji.

Taja, Neža, Vida, Lana.

(Visited 92 times, 1 visits today)
Dostopnost